A Baptista Tevékeny Szeretet Misszió Alapítvány az idei évben is segítette a szokásos házasságépítő rendezvények, vacsorák megszervezését a házasság hete keretében. A BTESZ helyi intézményeinek munkatársai és a településen működő baptista gyülekezetek házaspárjai közösen vettek részt a programokon, ezzel is erősebbre fonva a kapcsolatot a településen belül.
A rendezvénysorozat első állomása Szolnok volt. Az eseményen Boros Lajos lelkigondozó és Borosné Veller Olga tettek bizonyságot a házasságukról és arról, hogyan vezette őket Isten az elmúlt tíz évben. Ez a felvezető arra inspirálta a jelenlévőket, hogy elgondolkozzanak és esetleg megosszák egymással, hol tart most a kapcsolatuk a tíz évvel ezelőtti helyzethez képest. A résztvevők házi feladatot is kaptak: egy kérdőívet és egy szituációs feladatot, mely segítheti őket abban, hogy erősödjön a kapcsolatuk és az egymás iránti elkötelezettségük.

A BTESZ Alapítvány házasság heti rendezvényeinek következő állomása Püspökladány volt, ahol egy közös ebédre gyűltek össze a házaspárok. A főfogás elfogyasztása után Karikóné Nagy Ágnes lelkigondozó rövid gondolatébresztőt adott át a párkapcsolati kommunikációval kapcsolatosan, melynek központi gondolata a Példabeszédek könyvének egyik bölcsessége volt: „Élet és halál van a nyelv hatalmában, amelyiket szereti az ember, annak a gyümölcsét eszi.” (Péld 18,21) Ágnes élménypedagógiai tapasztalatait a gyakorlatba ültetve bátorította a jelenlévőket, hogy teszteljék le ők is, mennyire ismerik a párjukat. A meg nem válaszolt kérdések további inspirációt adtak a résztvevőknek a további otthoni beszélgetésekhez.

A püspökladányi rendezvénnyel egy időben Veresegyházon is sor került a házas vacsorára. Az alkalmat Iván Imre baptista lelkipásztor előadása nyitotta, majd a finom vacsora mellett a részt vevő párok egy gondolatébresztő kérdéssor alapján beszélgethettek egymással. A szervezők minden párt megleptek dr. Mihalec Gábor pár- és családterapeuta PÁR-percek című könyvével, hogy a házasságok erősítése és a beszélgetések ne érjenek véget az alkalom befejezésével, hanem a résztvevők otthon is folytathassák azokat.


A rendezvénysorozat következő állomása Gyula volt, ahol a vacsora alatt Révész Lajos baptista lelkipásztor beszélt a lehetséges házassági krízisekről. Az eseményen a gyülekezeti tagokkal együtt a helyi BTESZ-intézmény dolgozói és hitéleti munkatársai is részt vettek és közösen volt lehetőségük gondolkozni, hogyan lehet a kapcsolatok időtállóságán csiszolni a múlt tapasztalatai alapján.



A tuzséri Tasak Tanodában idén sem maradhatott el a házas vacsora. Az alkalom elején köszöntés hangzott el Puporka Gusztáv tanodavezető részéről, majd az egyik jelenlevő megosztotta igei gondolatait a társasággal. Ezt követően a tanodás gyermekek gyönyörű népdalokkal köszöntötték a megjelent házaspárokat. Mindezt fokozta a közös, gitárral kísért, mindenki számára ismert dicsőítő éneklés. A tanodás gyerekek és a megjelentek számára felemelő és emellett tanulságos bizonyságok hangzottak el egy-egy házaspár részéről a hosszú, hűséges házassági kapcsolat fenntartásáról, megtartásáról. A program után a résztvevők közösen élvezhették a szeretetvendégséget, amely a dekoratívan megterített asztalokon várta őket. Különlegessége volt a programnak, hogy a szülők a gyerekek által készített emléklappal térhettek haza.
A BTESZ Alapítvány házasság témájú rendezvénysorozatának utolsó állomása Berettyóújfaluban lesz, melyre március 22-én kerül sor. A vacsora alatt Budai Lajos baptista lelkipásztor és Budai Evódia keresztény szemléletű coach segít majd a résztvevőknek olyan gondolatokkal, melyek segítenek még értékesebbnek látni a párkapcsolatukat.
BTESZ Alapítvány
Elindult egyházunk hírlevele, melyben tájékoztatást adunk aktuális híreinkről, eseményeinkről. Iratkozzon fel ön is!