1. A misszióról
Az Európai Baptista Szövetség Tallinban, Észtországban 2016. szeptember 29. és október 1. között tartott közgyűlése:
– Elismeri azt a kihívást, mely Jézus követőinek szól Jézusnak a Máté 22,37–39-ben található szavaiban:
„Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből. Ez az első és a nagy parancsolat. A második hasonló ehhez: szeresd felebarátodat, mint magadat.”
– Igent mond a holisztikus misszió értékére, ami az evangélium szóban és tettekkel történő hirdetését jelenti. Az egyház bűnbánatra, megtérésre történő felszólítása szociális következményekkel jár. Ugyanakkor a keresztény szociális tevékenység Jézus Krisztus átformáló kegyelméről tanúskodik.
– Hálát ad azokért a baptista szövetségeinkben újonnan plántált gyülekezetekért, amelyek Jézus példájának követését abban látják, hogy holisztikus missziót gyakorolva az ember minden szükségét igyekeznek kielégíteni. Fel- és elismerjük, hogy ezek a gyülekezetek
arra hívják valamennyi gyülekezetünket, hogy tanúságtételükben az evangelizációs lelkesedést kapcsolják össze a gyakorlati szeretettel.
– Imádkozik további lehetőségekért az európai, közép-ázsiai és közel-keleti baptisták számára, hogy áldások lehessenek az őket körülvevő társadalmakban. Éljük meg a gyakorlatban az Isten és a felebarátunk iránti szeretetet úgy, hogy elkötelezzük magunkat arra, hogy teljes életünk az Atya, Fiú és a Szentlélek dicsőségét szolgálja.
2. Szíriáról
Az Európai Baptista Szövetség Tallinban, Észtországban 2016. szeptember 29. és október 1. között tartott közgyűlése:
– Nyomatékosan elítéli az erőszak közelmúltbeli megnövekedését a szíriai Aleppóban, amely nem tesz különbséget civilek és harcoló felek között. Krisztus követőiként kinyilvánítjuk, hogy minden emberi élet szent – vallástól, kultúrától és nemzeti hovatartozástól függetlenül. Minden, az emberi élet elleni támadást úgy tekintünk, mint ami teremtő Istenünk képmása ellen irányul.
„Megteremtette Isten az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket.” (1Móz 1,27)
– Felszólítja a konfliktus minden résztvevőjét, hogy tartsa be a nemzetközi humanitárius jogszabályokat, valamint a genfi egyezményt és annak kiegészítéseit, hogy védelmet biztosítson valamennyi civil számára vallási, faji vagy etnikai hovatartozástól függetlenül.
– Felszólítja a konfliktus minden résztvevőjét, hogy ismerje el azon segélyszervezetek munkájának életbe vágóan fontos voltát, amelyek Aleppó és környéke lakosait támogatják.
Minden felet felszólítunk arra, hogy biztosítsa a humanitárius segélyek célba jutásának lehetőségét, valamint a segélyszervezetek munkatársainak biztonságát.
– Felszólítja az összes nemzetközi felet, hogy támogassa és erősítse az Egyesült Nemzetek Biztonsági Tanácsának az irányú erőfeszítéseit, hogy megtalálják a békére vezető minden lehetséges megoldást.
– Mindenekfelett folytatjuk az imádkozást azért, hogy befejeződjék az a konfliktus a régióban, amely kiváltotta ezt a humanitárius krízist.
3. Törökországról
Az Európai Baptista Szövetség Tallinban, Észtországban 2016. szeptember 29. és október 1. között tartott közgyűlése:
– Elismeri, hogy a Török Baptista Szövetséghez tartozó testvéreink óriási feladattal néznek szembe, amikor vendéglátást és gondoskodást próbálnak nyújtani menekültek százezreinek Törökország határain belül.
– Megérti, hogy a jelenlegi politikai realitások meggátolják a menekülteket abban, hogy visszatérjenek otthonaikba vagy továbbutazzanak más országokba.
– Bátorítónak találja azt a látást és szenvedélyt, amely erőt ad a fiatal baptista gyülekezetek kis csoportjának – melyek zömében muszlim háttérrel rendelkező hívőkből állnak – ahhoz, hogy áldozatosan szolgáljanak Krisztus nevében.
„Ha valaki nekem szolgál, engem kövessen, és ahol én vagyok, ott lesz az én szolgám is; és ha valaki nekem szolgál, azt megbecsüli az Atya.” (Jn 12,26)
– Felhívja szövetségünk baptista gyülekezeteit és missziós partnerszervezeteit, hogy kitartó imádságban kérjenek továbbra is védelmet a keresztény hívők bizonyságtételére
Törökországban.
– Felhívja tagegyházainkat és missziós partnerszervezeteinket, hogy anyagilag és gyakorlati módon támogassák a humanitárius krízis enyhítését Törökországban.
– Mindenekfelett folytatjuk az imádkozást azért, hogy befejeződjék az a konfliktus a régióban, amely kiváltotta ezt a humanitárius krízist.